5.ročník zimného (bežkárskeho) behu PARTNEROV V NÁDEJI

Po niekoľkých dňoch, kedy na území Slovenska silný vietor lámal stromy, nebezpečne sa dvíhali hladiny riek a potokov, keď sme s modlitbou na perách prosili o zdarný priebeh bežkárskeho podujatia a ochranu pre celé Slovensko, sme sa v sobotu 8. februára zobudili do krásneho slnečného dňa.

To, čo ponúka areál zimných športov na plážovom kúpalisku v Banskej Bystrici je v súčasných slabších snehových podmienkach pre bežkárov oázou, kde sa môžu na vynikajúcej, denne upravovanej trati venovať tomuto skvelému športu.

Slnečné počasie prilákalo túto sobotu do areálu zimných športov viacero malých a veľkých nadšencov bežeckého lyžovania na 5. ročník zimného (bežkárskeho) BEHU PARTNEROV V NÁDEJI, ktorý sa už po druhýkrát konal v areáli zimných športov na plážovom kúpalisku v Banskej Bystrici. Za účasti 75 zaregistrovaných bežkárov sa nám spoločne podarilo odbehnúť úžasných 529 kilometrov. Každý detský odbehnutý kilometer bol finančne sponzorovaný sumou 2 eurá a dospelácky sumou 1 euro, čo prinieslo pre misijný projekt OMBA v Keni 603,0 eur. Na dobrovoľnom štartovnom sa tiež podarilo vyzbierať 267,0 eur a v súčte sme tak pre potreby projektu OMBA získali 870,0 eur.

Výborné podmienky na trati, dostatok snehu s technickou stopou pre klasické aj korčuliarske bežkovanie, nám zabezpečila organizácia mesta Banská Bystrica ZAaRES, ktorej aj touto cestou vyjadrujeme veľkú vďaku za ponúknutú príležitosť zorganizovať toto podujatie v areáli plážového kúpaliska.

Ďakujeme aj všetkým bratom a sestrám, ktorí už každoročne ponúkajú svoje služby pre organizačné zabezpečenie podujatia a prispievajú tak k zdarnému priebehu celej akcie. Veľké „ĎAKUJEM“ však patrí nášmu Bohu, že sme mohli zažiť obrovské požehnanie a Jeho ochrannú ruku aj počas týchto dní. Sme vďační, že sme opäť mohli poslúžiť dobrej veci pri zabezpečení vzdelávania detí aj dospelých a pri šírení Božieho slova v ďalekej Keni.

Soňa Antalíková,
organizátorka podujatia

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *