4. ročník behu PARTNEROV V NÁDEJI

Veľké množstvo zrážok, ktoré na územie Slovenska spadlo v májových dňoch, bolo po tohtoročných jarných suchých dňoch veľmi potrebné a ďakovali sme Bohuza to , že prišli.
O to viac sme ďakovali Bohu, keď ráno 1. júna v deň konania už 4. ročníka BEHU PARTNEROV V NÁDEJI vykuklo nad našimi hlavami slniečko a my sme mohli bez obáv, že zmokneme, uskutočniť toto benefičné podujatie. V organizačnej spolupráci BJB, Cirkvi bratskej, ECAV a Wycliffe Slovakia tak mohlo spolu 154 malých aj veľkých bežcov v Mestskom parku v Banskej Bystrici za 2 hodiny odbehnúť v súčte 888,5 km.
Každý detský odbehnutý kilometer bol finančne sponzorovaný sumou 2 eurá a dopelácky sumou 1 euro, čo prinieslo pre misijný projekt OMBA v Keni, ktorý je súčasťou programu PARTNERI V NÁDEJI, 1426,56 eur. Na dobrovoľnom štartovnom sa tiež podarilo vyzbierať 251,0 eur a v súčte sme tak pre potreby projektu OMBA získali 1677,56 eur.
Tak ako po minulé roky, zázemie pre registráciu a športovcov sme mali v priestoroch záhrady CB a ako dobrovoľníci prišli pomôcť študenti z Evanjelického gymnázia, ktorí sa postarali aj o výrobu malých darčekov pre každého bežca.
Ako svedectvo o tom, že Boh koná v tejto veľmi chudobnej oblasti Kene a že naše modlitebné aj finančné úsilie pre misijnú podporu projektu OMBA má ďalšie reálne výsledky, sme z rúk riaditeľa organizácie Wycliffe Slovakia Jara Tomašovského dostali jeden výtlačok prekladu Novej zmluvy v jazyku OMBA. Informácia o tom, že v OMBE oslávili (zatiaľ v tajnosti) svoje prvé Vianoce, bola tiež dôkazom o tom, že ľudia v tejto komunite sú na ceste poznávania a hľadania Pána Ježiša.

Na nedeľných bohoslužbách sme tak spoločne mohli ďakovať nie len za preklad Novej zmluvy do jazyka OMBA, ale za všetky formy požehnania, ktoré za 5 rokov našej zborovej služby mohli v OMBE prijať.

Ďakujeme Bohu za svedectvá z tejto oblasti, ktoré nám aj našim besiedkárom ukazujú, že je dobré v službe vytrvať.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *